5 NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK, KDYŽ SE SVĚŘÍM, ŽE ŽIJU S EGYPŤANEM ANEB JAK ZAČÍT MILOVAT SVÁ ROZHODNUTÍ!

18.7. 2016 Barbora Aref 7686x

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, zdali tento článek vůbec spatří světlo světa a zda jsem na to připravená.

A pak jsem se zeptala sama sebe: „Jako na co máš být vlastně připravená?“

13720492_10206573229476435_1884693505_o

Kdyby měl člověk celý život čekat na tu „pravou“ chvíli anebo na to, až bude připravenej, asi by se nikdy ničeho nedočkal. Nebyli jsme stvořeni pro to, abychom čekali, ale pro to, abychom jednali. Pak jsem si vlastně uvědomila, že moje duše putuje cestou, na které jsou překážky, nebo těžké chvíle, stejně tak jako rovinky a chvíle radostné a naše duše je připravená úplně na všechno.

Proto jsem se rozhodla (teda asi ta moje duše) „jít do akce“.

Rozhodla jsem se napsat článek, který odekrývá část mého soukromého života. Rozhodla jsem se napsat článek, který bude otevřený a snad i inspirativní.

Ráda bych s vámi sdílela 5 nej(cokoliv) otázek, které mi jsou většinou podány, když se někomu svěřím, že žiju s Egypťanem.  Třeba se zasmějete – v to taky doufám. Popravdě, já jsem nejdřív vůbec nechápala, proč že se mě to ti lidi ptají na takovéto věci a kam že na ty názory chodí? No a pak jsem hledala a hledala na internetu a taky se zhrozila……..

A právě proto bych ráda mezi kupou těch negativních věcí a smutných zkušeností, sdílela jednu pozitivní. Aby lidi opravdu věděli a věřili, že nejsme přes kopírák a že zlá povaha není o národnosti, náboženském vyznání, nebo věku. Zlá povaha je čistě a ryze o konkrétním člověku – jeho duši, mysli a tělu.

 

egypt-652965_960_720

Takže pojďme na naši Egyptskou TOP PĚTKU.

Nejčastější otázky, které slýchám, když se svěřím, že žiju s Egypťanem.

  1. A nutí tě nosit „hábit“ (burku)?
  2. Můžeš jíst vepřové maso?
  3. Nebojíš se, že tě tam v tom Egyptě někde ukamenuje?
  4. Hele a víš, že budeš zavřená doma a nebudeš se moci s nikým bavit, jo?
  5. Není agresivní/nebije tě?

Tenhle výčet otázek je fakt ten nejzákladnější, v průběhu našeho vztahu jsem se potkala a stále se potkávám s více otázkami a některé byly dokonce i nepříjemné. Nicméně jak jsem psala výše, cesta duše je cesta duše. A nakonec vždyť o nic nejde, člověk jen odpoví a jde se dál. Stejně si ten „na druhý“ straně myslí svoje a většinou mi to nevěří (protože jsem pravděpodobně zmanipulovaná 🙂 ). Více o mém příběhu se můžete dozvědět zde .

Ale co je podstatná věc, kterou bych vám chtěla předat, je to, že od té doby, co jsem se rozhodla začít tento (pro někoho kontroverzní) vztah, naučila jsem se také milovat svá rozhodnutí. Začala jsem nad věcmi více přemýšlet a brát za svá rozhodnutí 100% zodpovědnost. Začala jsem si konečně uvědomovat vážnost svých rozhodnutí a také si dokázala poprvé za svým rozhodnutím stát.

Ano, žiju s Egypťanem, s člověkem, který je stejný jako my VŠICHNI.

Lidi, nestrachujte se o ostatní.  Oni sami – jejich duše, rozum a tělo, vědí nejlépe, co dělají a co je pro ně to nejlepší. Raději se zaměřte více na sebe, na své strachy a svůj život. Své úspěchy a neúspěchy a pak možná přijdete na odpověď. Pak si možná uvědomíte, že každý na tomto světě má svoji cestu a úplně jinou, individuální a jedinečnou. Nechejte toho člověka jít, nechejte ho padat, nechejte ho lítat. Neberte mu příležitost poznat a nabýt zkušenost (neexistuje dobrá nebo špatná, pouze ZKUŠENOST). Však on se vždycky postaví a zase půjde dál, tohle je proces nekonečný a vždy je v důsledku jen pro DOBRO.

A na závěr odpovědi na otázky:

  1. Ne, nenutí mě nosit „hábit“ ani šátek. Nejsem muslimka (mimochodem jsem zapálená „Walschovka“) a ani kdybych byla, nikdo mě k tomu nemůže nutit, dokud o tom nejsem sama přesvědčená. Ámen!
  2. Ano, můžu jíst vepřové maso. Opět – nejsem muslimka. Nevím, jak bych zvládla nejíst vepřové, když má dědeček doma ve chlívě 6 prasat. Nicméně nejím ho pravidelně a nechybí mi.
  3. Ne, opravdu se nebojím, že mě někde ukamenuje. Násilnosti a agrese jsou pro nás jedna velká neznámá.
  4. Ne, nejsem zavřená doma, cestuji sama, cestujeme spolu. Mám v Egyptě spoustu přátel mužského i ženského rodu a nikdo s tím nikdy neměl žádný problém, naopak já trávím čas ráda sama a partner mě neustále pobízí k tomu, abych byla více společenská (No jo, ale když já právě kvůli tomu miluji Marsa Alam. Proto, že mám čas sama na sebe a jen pro sebe.)
  5. Ne, není agresivní/nebije mě. Skoro každý den mi donese domů květiny a ještě ani jednou mě s ní nešlahl, ale co já vím, možná je to tím, že nemáme doma ten pověstný květináč :-D. Viz bod 3.

 

13728494_10206573245876845_489388907_o 13718135_10206573227756392_220520314_o

13720429_10206574129058924_1205428071_o

Ráda bych chtěla tímto inspirovat lidi k tomu, aby se nestyděli za svá rozhodnutí, ať jsou jakákoliv a že realita, kterou mají lidé kolem vás v hlavě, se může mnohdy diametrálně lišit od reality, kterou vy prožíváte. No a čí život žijete? Svůj anebo život Pepíka z bytu vodnaproti?

Přeji vám krásné dny, stůjte si za svými sny a nebojte se následovat cestu své duše. Jde jen o vás a váš život, vaše štěstí a naplnění vaší podstaty bytí. Vždyť se za vás nikdo jiný ani neosprchuje, nenají nebo nepůjde na záchod. Tak nenechejte ostatní, aby věděli nejlíp, co je pro vás to nejlepší!

A nezapomeňte si přečíst můj eBook zdarma: Z vesničanky šťastnou Egypťankou aneb 10 věcí, které mi DAL a VZAL život v této zemi ! Stáhnout zde >>

Maa Salama!

Barbora Aref

Barbora Aref
Jsem "barevná" žena, která žije svůj obyčejný život neobyčejným způsobem. Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený... Více o mně se můžete dozvědět zde>>
Komentáře