FENOMÉN LIDSTVA – VĚDOMÁ NEGATIVITA

17.10. 2016 Barbora Aref 2065x

Negativní lidi ve svém životě většinou už nevnímám, jsem s nimi srovnaná a mnohdy to bývají oni, kdo má problém s mým pozitivním přístupem k životu. Proč jsem se tedy rozhodla napsat o negativitě? A kde jsem na ni narazila jako do zdi?

Na úvod

Nedávno jsem absolvovala s mými přáteli a s dalšími turisty organizovaný výlet od jedné nejmenované cestovní kanceláře do typického egyptského městečka El Qusseir. Výlet byl úžasný, skvěle jsme se bavili a nasmáli, bohužel to ale vypadalo, že jsme asi jediní, kteří mají takový přístup, zbytek skupiny měl neustále negativní a mnohdy i silně nehodící se připomínky, kyselé obličeje a negativní energie na rozdávání.

angry-33031_960_720

Připadlo mi to, jakoby někdo v Česku vybral 10 nejnegativnějších lidí a poslal je s námi na výlet – no možná to tak opravdu někdo nahoře zamýšlel, aby ti lidé měli příležitost vidět, jak si člověk může užívat prostých a krásných věcí a jednoduše být pozitivní a „v pohodě“.

Začala jsem více bádat a hledat informace o negativitě, negativních lidech a vůbec o negativním přístupu lidí k životu a našla jsem spoustu zajímavých a klíčových informací.

1. Česko je 2. nejnegativnější země světa

Po Řecku. Řekové k tomu mají alespoň důvod (např. srpnová nezaměstnanost 23,4% v porovnání s naší 3,9% [2]). Ano, my máme aktuálně nejmenší nezaměstnanost z celé EU. V roce 2016 jsme 6. nejbezpečnější země na celém světě [3]. Nejvíce na životě nás ohrožují povodně. Aktuálně zažíváme nejdelší období bez války, dětská úmrtnost od roku 1950 klesla 30x, jen od revoluce 5x [4]. Průměrná délka života se nám prodloužila ze 40 let v roce 1900 na aktuálních 79. To je dvojnásobně za 100 let. [5] 

A i přesto si vybíráme být negativní a ještě tu negativitu plivat kolem. A tohle je v pořádku a „normální“? Tak se ptám, proč jsme tak negativní a pesimistický národ, když se vlastně máme tak dobře a žijeme v naprosto úchvatné zemi?

No protože si to VĚDOMĚ VYBÍRÁME A NĚKTEŘÍ I UŽÍVÁME! 

AAEAAQAAAAAAAAd5AAAAJDVlYTMxMjFlLTE0NzAtNGZhMy1hMzA3LWM1MzQxNGU3YWEwYg

2. Jsou negativní emoce prospěšné? 

Negativní emoce jsou námi nepochopené, pro ego jsou přirozené. Přesto jsou velmi nebezpečné, zabraňují nám v tvoření všeho pozitivního, po čem toužíme. Negativní emoce jsou nenápadné, nacházejí se skryté v mnoha myšlenkách a představách, aniž bychom si to vždy uvědomovali. Strach nás může nevědomě ovládat v každé i v té nejmenší obavě z čehokoliv. Proto, než se zaměříme na vlastní emoce a negativní myšlenky je doprovázející, dopřejeme si dostatek času a každý den se budeme pozorovat. Budeme sledovat své jednání a emoce jakoby z pohledu nezaujatého diváka. Nebudeme se hodnotit ani kritizovat – to je důležité. Jen se pokusíme změnit všechny negativní myšlenky v pozitivní, to znamená ,,Tvořivé“. [6]

face-805556_960_720

3. Negativita je NE-MOC

Je to neschopnost dostat se ze svých negativních kruhů ven. Je to neschopnost pracovat sám se sebou a na sobě. Negativní člověk má naprosto všechny stejné dispozice jako člověk pozitivní, jen mu jeho negace prostě nedovolí něco změnit.

Pravda každého člověka je dána jeho životem a zkušenostmi. Pravda negativního člověka je: Jiní lidé se ke mně zachovali špatně, a mně se tedy nedaří. Jestliže se mi nedaří, mohou za to druzí. Protože tuto výchozí pravdu (negativní pocit) jeho negativní myšlení musí zpracovat jedině negativně, postupuje takto: Když já se nyní budu chovat ke svému okolí také špatně, jemu se přestane dařit. A mně bude dobře.

To je velmi důležité. Negativní člověk nevidí jinou cestu k osobnímu štěstí než přes neštěstí druhých. Je jako černá díra. Bývalá hvězda zhroucená do sebe.A v tom je jeho hlavní zkáza.  [7]

man-1519665_960_720

4. Zrcadlo zrcadlo

Přitahujeme lidi, v nichž se zrcadlí naše slabosti i přednosti. Zákon zrcadlení rozezní vždy přesně ty struny, které nejsou ještě správně naladěné – proto zákon zrcadlení nazýváme též zákonem rezonance. Poskytuje vynikající pomůcku pro sebepoznávání a další duchovní růst.Pokud zaměříme pozornost na to, co nám na jiných vadí, můžeme podobný vzorec chování napravit také sami u sebe – když ovšem budeme chtít!

Jak ti, které milujeme, tak i ti, které nesnášíme, jsou našimi zrcadly. Kdo se nám líbí? Ten, jehož vlastnosti se podobají našim vlastním. Takovým lidem jsme rádi nablízku, neboť cítíme, že v jejich blízkosti se tyto rysy projeví ještě zřetelněji. Avšak osoby, jejichž povaha nám připomíná ty naše vlastnosti či sklony, které bychom u sebe rádi co nejvíc potlačili, nemůžeme snést.

Takže pokud v nás někdo vyvolává trvalou a stálou nepřízeň, měli bychom vědět, že s ním máme něco společného, ale to „něco“ se nám silně nezamlouvá. Pokud bychom byli ochotni se s dotyčnými vlastnostmi smířit, přestaly by nám tolik vadit.

Když se přistihnete při myšlence, že je vám někdo sympatický, upřesněte si, co konkrétně se vám na tom člověku líbí. Krása, půvab, elegance, vliv, síla, inteligence? V každém případě vězte, že tuto vlastnost máte také vy. Neodhánějte od sebe tento poznatek, možná bude váš život o to bohatší.

Při navazování kontaktů se svou vlastní skutečnou podstatou musíte přijmout a pochopit i ne zrovna nejlepší rysy své povahy. Koexistence protikladů je základem Vesmíru. [6]

conflict-1293861_960_720

  • Pozitivní lidé většinou přijímají svou negativní stránku, pochopí ji a tak se negativní lidé a tato energie z jejich životů velice rychle vytrácí a jsou nahrazeni novými. Čas od času se někdo negativní objeví, ale nijak je to nezasáhne, jen je to maximálně utvrdí v tom, že jsou na „správné“ cestě.
  • Negativní lidé žijí z negativní energie a pozitivní energie, radost a smích je ničí a nemají ji rádi – proto se většinou snaží pozitivní lidi také naladit na negativitu, aby z nich mohli sát energii. Pozitivní lidé se jim zrcadlí, protože jedno z jejich mnoha vnitřních JÁ je pozitivní a je součástí jejich osobnosti, kterou ale tito lidé nepřijímají, naopak ji potlačují. 

5. Negativní člověk ničí především sám sebe

To, co negativního člověka deformovalo v dětství, na škole, v zaměstnání nebo v jakýchkoli jiných vztazích, začne aplikovat sám. Ostatní dusí, trápí, odrazuje, zesměšňuje, ponižuje, znehodnocuje. Věří, že když je vyvede z rovnováhy a tahu na branku, dezorientovaní spadnou do jeho černé díry. To je veškerá energie, kterou získává.

Prokletí negativního člověka je ovšem to, že sám není schopen zničit pozitivního člověka. Pozitiva jsou vždy silnější než negace. Světlo jedné svíčky vždy pokoří nejtemnější tmu. I loď dokáže plout znečištěnou vodou. Pokud se kal nedostane do motoru, lodi to prakticky nevadí. Stejné je to s pozitivním člověkem. Není možné porazit člověka, který se nevzdá.

road-sign-464655__180

Pro negativního člověka je takové zjištění samozřejmě peklo. Jeho vlastní pravda totiž přestává platit. Vede ho k ještě větší frustraci a negativitě. Stupňuje svou žlučovitost, nenávist a nepřejícnost. Protože jsme si ale řekli, že negativní činy musejí vést k negativním výsledkům, i negativní výsledky se neustále stupňují. Pokud totiž pozitivní člověk umí s cizí negativitou pozitivně pracovat, pak může negativní lidi VYUŽÍVAT k vlastnímu prospěchu. Jak? Říká se tomu vnější negativní motivace. [7]

 

Takže prosím, vybírejme si to, jací jsme. Přemýšlejme nad tím, co se nám honí v mysli a jaký máme život. Pozorujme se a začněme pracovat na tom, abychom vytvořili krásný a barevný svět – především ten NÁŠ, protože u nás to vše začíná. 

K tvoření Barevného Světa se můžeš přidat k nám  na FB Barevný Svět Myšlenek

Maa Salama

Barbora Aref

 

children-1499274_960_720

Zdroje:

[1] https://www.statista.com/…/gloomy-greeks-remain-the-worlds…/

[2] http://ec.europa.eu/…/File:Unemployment_rates,_seasonally_a…

[3] http://static.visionofhumanity.org/…/GPI%202016%20Report_2.…

[4] https://ourworldindata.org/child-mortality/

[5] https://ourworldindata.org/life-expectancy/

[6]https://www.psychologiechaosu.cz/kvantove-vedomi/energie-negativnich-emoci/

[7]https://www.firstclass.cz/2015/10/muka-negativnich-lidi-aneb-3-zpusoby-jak-nespadnout-do-cernych-der/

[8] http://energieazdravi.cz/zakon-zrcadleni-kde-pozname-sve-ja/

 

Barbora Aref
Jsem "barevná" žena, která žije svůj obyčejný život neobyčejným způsobem. Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený... Více o mně se můžete dozvědět zde>>
Komentáře