ČLÁNKY Z KATEGORIE: O ŽIVOTĚ V EGYPTĚ

MARHABA (VÍTEJ)! 

 Jsem moc ráda, že tě tvé kroky zavedly až sem! Kdo jsem, tak trošku už víš a pokud ne, můžeš si přečíst můj příběh zde. Jistě tě ale napadla i otázka, proč jsem se vlastně rozhodla pro veřejné psaní o životě v Egyptě?

Život v Egyptě. Pro mnohé sen, pro mnohé nepředstavitelná noční můra. 

Věřím, že Egypt je místo, které budete buď jednoduše milovat, otevřete se mu a budete ho přijímat takové jaké je i s jeho nedostatky anebo ho budete odmítat a navždy nenávidět. Nic víc, nic míň.

Egypt prostě je - takový jaký je (jako všechno na světě) a proto ho miluji.

Z lásky k této zemi jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti, sdílet to, jak zde já osobně žiji, co zde prožívám a cítím.

Rozhodla jsem se odkrýt část svého soukromí pro to, abychom společně a bez zábran objevili svět, který se nám zdá být na hony odlišný od toho našeho. 

Rozhodla jsem se šířit svůj příběh, motivovat a inspirovat lidi k tomu, aby si šli za svými sny, ať jsou jednoduše jakkoliv bláznivé či zdánlivě nereálné.

Psaním tohoto blogu se snažím všem ukázat, že svět je o jedincích. Že je to vždy o tom, co máme v nás, je to o našich duších, našem myšlení, je to o našich srdcích.

Můj blog je o mém životě v Egyptě. Je o mé osobní zkušenosti. O mém přemýšlení a životní cestě. Není o politice, migrační krizi, rasové nenávisti. Není ani o tom, co je "správné" a "nesprávné". A není ani návodem k tvojí životní cestě - tu máme totiž každý úplně jinou.

Psaním tohoto blogu se pouze snažím ukázat, že na světě a i jinde než v Evropě žije spoustu šťastných a normálních lidí, kteří jsou vděční za svůj život, stejně jako my všichni. A to, že pocházejí z jiné kultury neznamená, že ta jejich kultura je špatná.

V sekci o životě  v Egyptě se snažím prohlubovat v nás všech:

Vzájemný respekt

Toleranci

Úctu jednoho k druhému

Jedině společnými silami, společným pochopením a tolerancí a tím, že začneme všichni především u sebe můžeme změnit svět, svět k obrazu svému ❤

Poselství ze sekce o životě v Egyptě je jednoduché:

"Každý ve svém životě by měl následovat svůj vnitřní hlas a pocity a neměl by se nechat vést kolektivním vědomím a tím, co si myslí ostatní, že je "správné".

Když jsem se rozhodovala, jestli psát tento blog a veřejně odkrývat svůj život, tak jsem přemýšlela o důsledcích. Přemýšlela jsem i o nebezpečí. Mohla jsem se nechat ovládnout svým vnitřním strachem. Mohla jsem jít cestou poměrně jednoduchou a nechat si svůj život pro sebe, rodinu a mých pár blízkých přátel. Zrušit sociální sítě a prostě žít život v realitě s těmi úžasnými lidmi, které kolem sebe mám a jednoduše být šťastná.

Jenže já se rozhodla jinak. Rozhodla jsem se, že nenávisti, násilí a předsudků je ve světě dost!

A to je přesně poslání toho, proč jsem se rozhodla psát o životě v Egyptě!

S LÁSKOU B.
S LÁSKOU B.

CO JSEM O ŽIVOTĚ V EGYPTĚ NAPSALA? 

Z vesničanky šťastnou Egypťankou aneb 10 věcí, které mi DAL a VZAL život v Egyptě

Nevšední povídání o ztrátách a nálezech na pobřeží Rudého moře. Řádky k zamyšlení a inspiraci. Krátké a stručné shrnutí mého poznání, uvědomění a procitnutí v zemi, kde to všechno začalo a jednou skončí. Ať se ti e-Book bude nebo nebude líbit, tak jeho přečtení v tobě zanechá stopu. Jakou? To ti jednou poví tvá duše.   

STÁHNOUT ZDARMA

SYNDROM "MMJJ" MŮJ MOHAMED JE JINÝ

Každá, která nějakého potká, tak to říká. Tato věta se stala fenoménem po celém světě. Co se za ní skrývá? Je opravdu každý Mohamed jiný, nebo jsou všichni stejní? Může vůbec fungovat vztah s muslimem? Jsou všechny předsudky o Egypťanech opravdu jen předsudky anebo jsou pravda? Jakou mají vztahy s Egypťany spojitost s našimi dušemi? To vše a mnohem více se dozvíte v knize, kde je autentický příběh jedné malé modrooké holky z Výmyslova obohacen o životní moudra a o zpětný pohled do minulosti očima přítomnosti. Kniha je napsaná nezvyklou formou, která vás jednoznačně bude nutit k zamyšlení a dotkne se vaší duše a vašeho srdce, aniž byste nad tím přemýšleli!

DOTKNI SE MÉ DUŠE

ROZHOVORY A ČLÁNKY PUBLIKOVANÉ TŘETÍMI STRANAMI

Článek pro slovenský lifestylový magazín byl zpracovaný na základě rozhovoru, mých článků, mého příběhu a příspěvků, který vyšel 9.7.2018 a byl v prodeji celé léto. Toto číslo bylo inspirativním číslem, kde bylo publikovaných 15 příběhů "superžen" s jejich návody na šťastný život.

"Návod na šťastný život nám nikdy nikdo nemůže předat, ten musíme sami objevit.

Co si ale lidé jednoznačně mohou předávat jsou příběhy - příběhy, které nás inspirují, které s námi rezonují, které v nás podporují odhodlání k rozhodnutí. Příběhy, které si hrají s naší fantazií, které podporují naše snění a jsou nám oporou a zelenou na křižovatkách našich životů!

Příběhy se vyprávěly a vyprávějí po tisíce let a jejich síla a energie nikdy nezmizí - ta již v časoprostoru je a existuje - předtím, teď a navždy.

Jsem vděčná za to, že se i MŮJ PŘÍBĚH poměrně významně zapsal do tohoto prostoru a dále se šíří a šířit bude - a to absolutně nezávisle na tom, jaké bude mít pokračování."

Barbora


Článek o tom, jak se bydlí jinde než v ČR pro inspirativní blog o originálním bydlení Andrey Dybové.

KOUSKY ze(MĚ) egyptské

S respektem ke svému i tvému času jsem se po letech v Egyptě rozhodla být prospěšná. Abych mohla být prospěšná, musím být zorganizovaná, abych mohla být zorganizovaná po

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Pro případný zájem o publikace, rozhovory, webináře nebo mé účasti na vašich workshopech a seminářích!

PRAVIDELNÁ PUBLIKACE NA BLOGU 

Zdroj: Pixabay.com

5 POZNATKŮ O NÁBOŽENSTVÍ V EGYPTĚ A MÉM (NE)PŘIJÍMANÍ BOHA

#ZEŽIVOTAVEGYPTĚ – DÍL 3. 5 poznatků o náboženství v Egyptě a mém (ne) přijímání Boha – jaká…

Celý článek

5 OTÁZEK A ODPOVĚDÍ O MULTIKULTURNÍM VZTAHU S EGYPŤANEM

#ZEŽIVOTAVEGYPTĚ – DÍL 2.   Něco málo na úvod: Slíbila jsem vám, že články z cyklu ze…

Celý článek

ROZHOVOR: 15 OSOBNÍCH OTÁZEK A ODPOVĚDÍ (NEJEN) O ŽIVOTĚ V EGYPTĚ

O životě v Egyptě - jak jinak. Ale také o tom, jak ke mně příběh o životě…

Celý článek

SLEDUJ MĚ NA FACEBOOKU