PROČ VLASTNĚ ČÍST MŮJ BLOG ANEB CO SE ODE MĚ MŮŽEŠ NAUČIT / DOZVĚDĚT?

7.7. 2016 Barbora Aref 1183x

Proc 1

Tyhle otázky jsou po prvním probrouzdání mého blogu celkem zásadní a klíčové a tak Tě určitě napadly, že? Mimochodem, je normální, že mně jsou odpovědi na tyto otázky jasné a taky mi dělají velkou radost, ale je pochopitelné, že Tobě tak moc jasné být nemusí a proto jsem se rozhodla napsat tento článek. Takže pojďme si je společně objasnit.

Tenhle blog, web a vůbec můj online svět není založený jen pro to, abych zde psala deníček a zahlcovala Tě neverending lovestory.

Tenhle můj svět, kde se teď se mnou nacházíš, píšu jednak z důvodů, které jsem uvedla ve svém prvním článku, který pokud jsi ho ještě nečetl/a najdeš zde a také pro to, abych Ti předala cenné informace, zkušenosti a abys ses ode mne něco naučil /a.

Teď je zde otázka další: ,, Ale co já se od tý mladý holky můžu asi tak naučit?“

20160713_145222 222

Můžeš a mnoho!

Začnu malým příběhem. Předtím, než jsem odcestovala poprvé na dovolenou do Egypta, věděla jsem o té zemi asi tohle: je to v Africe (hurá zeměpis zvládám), mají řeku Nil, kde žijí krokodýli (mimo jiné později se dozvíš, že to není pravda), mají pyramidy a kdysi tam žila Kleopatra a Tutanchamon (paráda, něco málo z dějepisu si taky pamatuji), mají Rudé moře (plné žraloků – v biologii jsem taky dávala pozor) a to je tak asi vše.

A to je celkem škoda vědět jen tak málo informací o zemi, jejíž historie sahá někam hluboko až  do 3000 let př. n. l. a kam se nyní sjíždějí archeologové, potápěči a badatelé z celého světa, no nemyslíš?

Od té doby, co žiji v Egyptě (už to nejsou jen měsíce, ale léta) jsem měla příležitost Egypt poznat i jinak, než jen z hotelového resortu, procestovala jsem mnoho míst, o kterých se mi v životě ani nezdálo, poznala lidi, o kterých jsem ani já sama nevěděla, že vůbec mohou existovat, prožila jsem situace, kdy jsem si sáhla na dno a poznala tak sama sebe na 100%.

Takže jsem zde pro to, abych:

Prostě a jednoduše znám Egypt, znám lidi, kteří zde žijí, vím, kde se můžeš v klidu najíst a kde strávit dovolenou, která bude přesně dle Tvých představ a bez obav! Vím, kam jet, co vidět a na co si dát pozor! A o tohle všechno se s Tebou podělím!

Tak a tím to nekončí!

Menší inspirace na závěr: Představ si, že stejně možná jako Ty teď, jsem i já ještě před několika lety vůbec nesnesla ani myšlenku, že bych jela navštívit Afriku, Arabskou zemi, muslimskou kulturu.  Byla jsem taky xenofobní, vychovaná v mírně rasistické rodině, která byla proti všem národnostem a hlavně proti těm „tmavým“. Jak používá hodně lidí rádo: „čmoudům“.

obrazek 223

Neznala jsem ani jednoho, ale i přesto byli všichni do jednoho mnou již dopředu odsouzeni a to jen za to, že nebyli jako já a jen pro to, že jsem se dozvídala opravdu málo limitovaných informací z médií anebo internetu. 

Dnes jsem ale na jiném místě, v pozici, kdy jsem měla možnost a příležitost si vytvořit vlastní názor. A přesně tohle Tě chci naučit. Jednoduše a z domova Tě naučím 3 základní hodnoty a těmi jsou:

  • Tolerance
  • Pochopení
  • Respekt

Na základě těchto 3 jednoduchých stavebních kamenů, které mnoho lidí postrádá, si budeš schopná/ý nezávisle vytvořit vlastní názor. Budeš schopná/ý zlepšit kvalitu Tvých vztahů – partnerských (a ne jen s Egypťanem ;-)), rodinných a třeba i pracovních. No a možná i zlepšit kvalitu svého života, protože se budeš dívat na spoustu věcí z jiných úhlů pohledu a budeš ty úhly taky schopná/ý měnit a tím obohacovat své obzory.

Takže všechny informace, které se zde ode mne dozvíš, ať už jsou to informace praktické nebo abstraktní, jsou velice cenné, protože Ti mohou ušetřit peníze, nervy, čas a třeba i nefungující vztahy.

Je jen Tvé rozhodnutí, jak se všemi těmito informacemi naložíš. Jedno je ale jisté, investuješ do sebe, do svého osobního rozvoje a to je vždycky k dobru.

A na závěr důležité obchodní sdělení:

Pozor! Nejsem zde od toho, abych někomu dělala „reklamu“, abych se někoho „zastávala“, abych někoho „propagovala“ apod. Jen s Tebou upřímně sdílím vše, co se mi odehrává v životě a v hlavě.

Maa Salama!

Barbora Aref

Barbora Aref
Jsem "barevná" žena, která žije svůj obyčejný život neobyčejným způsobem. Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený... Více o mně se můžete dozvědět zde>>
Komentáře