5 VÝHOD ŽIVOTA V EGYPTĚ

Chystáte se do Egypta na dovolenou, nebo byste zde rádi žili? Jste jen zvědaví a rádi byste věděli, jaké výhody má život v Egyptě? Přečtěte si tento článek, který je psán s humorem a radostí. No a berte ho s egyptským nadhledem a lehkostí.

Po skoro 2 měsících strávených v Čechách jsem se radostně vrátila do slunného Egypta. No a asi po týdnu jsem si takhle sedla ke kávě a ovocnému salátu a začala jsem přemýšlet o tom, jaké vlastně výhody má život v Egyptě. No a tak jsem začala psát……

16930911_10208327498252058_391593641_o

Tak jako každá země má své plusy a mínusy, tak samozřejmě i Egypt má své pro a proti. Já bych se teď konkrétně ráda zaměřila na ty „PRO“, protože těch „PROTI“ – to by bylo na román :-D.

Pokud vás zajímají důvody, proč jsem se rozhodla  psát o životě v Egyptě, přečtěte si tento článek:

5 zásadních důvodů, proč jsem se rozhodla psát o životě v Egyptě

Teď se pojďme podívat na 5 výhod života v Egyptě

1.Každý den je KRÁSNÝ DEN

Jakože já vím, že k tomu, aby byl krásný den nepotřebujeme všichni jen slunce. Ale upřímně? Když otevřete každé ráno oči a vítají vás třpytivé paprsky, otevřete okno, dveře a dere se k vám teplý vánek a sluníčko…..no koho by to na*ralo? :-D. Když jsem byla v Česku, zimu jsem si užívala a to naplno. Miluji střídání ročního období, miluji zimu a sníh. Ale otevřít oči do tmy a zimy? Každý den byl pro mě ten nejtěžší úkol vystrčit první nohu z postele, u druhé se to trošku už dalo. Nicméně potom se strefit se zalepenýma očima k vypínači a zapnout si „sluníčko“, udělat si ráno, hodit na sebe 4 vrstvy a vyjít ven……? To jaksi není ono. V Egyptě je prostě pořád krásně. Ráno si zde nemusíte tvořit. Ráno je zde pro vás připravené. Přes zimu jsou zde dny, kdy je trošku zataženo nebo pod mrakem, ale 98% dní je prostě KRÁSNÝCH, slunečných, veselých, plných energie, novoty, radosti, svěžesti, života a naděje.

TAG (7)

2. Menší pravděpodobnost, že dostanete INFARKT

Ano – teda až po tom, co se adaptujete na jejich životní styl, ze začátku je to opačně, protože se furt nervujete, kritizujete jejich „systém“, snažíte se s ním bojovat, nebo lidem říkat, jak by to mělo fungovat. Po pár týdnech vás to přejde, zvyknete si, adaptujete se a berete všechno s klidem. Po téhle fázi adaptace má všechno svůj čas, nikam nespěcháte, nic nespěchá. Prostě pokud nejde o život, tak o co jde? Ano, nám Evropanům to přijde jako něco nepředstavitelného, ale věřte mi, po nějaké době života v Egyptě vás už nikdy nemůže nic rozhodit. Všechno budete brát s nadhledem, lehkostí, bez zbytečných nervů a dramatu. Je to fakt, že v těch jižních státech jde všechno tak nějak lehčeji. Tak nějak se zde víc užívá přítomného okamžiku a života. V Česku je prostě nepředstavitelné, že v 1 ráno po ulici běhají děti, všechno má řád, systém a škatulku. Zde jezdí 4 členná rodina na motorce bez přilby a je jim to jedno. Zde platí pravidlo rychlejší vyhrává a přesto se zde nebourá každý den. Podle nás (dětí systému a režimu) zde nic nefunguje, ale ono to funguje, přátelé, akorát JINAK.

Jedna z nejlepších věcí na cestování je zjištění, jak mnoho dobrých, milých lidí tam venku je.

 

3. Nikdo neřeší, co NOSÍTE. Nikdo neřeší, kdo JSTE

Zapomněla jste si umýt hlavu? Není problém, stačí na hlavu nasadit šátek a můžete vyjít do ulic. Nebo jste si zapomněla koupit make-up? Nevadí, stačí najít nějaký kus hadry, pytel nebo cokoliv a vystřihnout do ní dírku na pusu a na oči – můžete tak jít ven. No anebo prostě chcete jít ven namalovaná / nenamalovaná, ostříhaná / neostříhaná, nabarvená / nenabarvená? Prostě jděte, každému je to jedno, nikdo to neřeší. Zapomněla jste parfém nebo jste se zapotila? To je už úplně jedno, v egyptských ulicích se opravdu vše ztratí. Ano, jsou samozřejmě místa v Egyptě, kde by se na vás v minisukni s výstřihem, blond vlasy a tunou make-upu dívali jako na lehkou holku. Ve většině městech ale není absolutně žádný problém nosit normální trička, sukně, kraťase. V turistických centrech a hlavně třeba v Hurghadě, kde žije nejvíce cizinců, jsou na tohle úplně zvyklí a na Ruské kolegyně žádná slušná Česká holka prostě nemá. Nemluvím zde ale o normálním a abnormálním oblékání. Mluvím o tom, že je každému jedno, jestli máte značkové oblečení, nebo oblečení ze sekáče. Je každému jedno, jestli máte boty sladěné s kabelkou nebo jestli jste si toho beďara na čele zamazala make-upem od Chanelu, nebo blátem. Nikdo neřeší, co nosíte, co si kupujete, kdo jste a hlavně KDO SE SNAŽÍTE BÝT.

V Egyptě si jede každý to -SVÉ-

 

4. Zdravější stravování

Někdo namítne, že Egypťané dost sladí, rádi jedí sladké a pijí hodně kávy a v obchodech nemají moc kvalitní zboží. Ano, životní styl je na každém z nás. Já bych ale ráda mluvila o věcech jako, že –  čerstvou, oku nelichotivou zeleninu a ovoce najdeme na každém rohu. Zelenina je č.1 na egyptském talíři. Obecně jsou Egypťané více na rostlinnou než na živočišnou stravu. Jí se zde hodně rýže, velmi podstatnou roli hrají luštěniny, velice oblíbené jsou fazole, různé druhy hráchu, cizrna. Pijí hodně čajů, mezi nejoblíbenější patří černý čaj a karkadé (ibiškový čaj), ale jsou zde výborné anýzové čaje, fenugreek (pískavice, řecké seno) a další. Výborný a zdraví nápoj je třeba i Sahlab. Používají úžasné věci jako třeba tahini (sezamová pasta), humus (rozmačkaná cizrna smíchaná s tahinou, olivovým olejem, citronovou šťávou a česnekem), ghee máslo. Jí se zde hodně oříšků a semínek. Z masa se jí hlavně kuřecí, ryby a hovězí. Prostě je zde jednodušší stravování. Ale to ve stravování my Češi teprve objevujeme Ameriku a stále si myslíme, že pivo, ovar a bílý chléb je to nejlepší, co nám Bůh poslal.

16299520_1438668542811346_471022174736182852_n

 

5. Navždy krásná, navždy milovaná

Máte pár kilo navíc nebo jste si vzala Egypťana a přibrala 10 kilčo? Není problém. Vyžlata v Egyptě nefrčí. Váš milý má stejně radši, když máte menší bříško a je vás za co chytit. Absolutně vůbec se nemusíte v Egyptě hnát za super fit, štíhlou, podvyživenou nebo jakkoliv trendově udanou krásnou postavou. Prostě buďte svá, mějte se ráda, radujte se ze života, smějte se. Za to vás zde budou navždy milovat.

13833463_328391070881955_1587001526_o

Tak jak je pro život v Egyptě spoustu výhod, tak je i spoustu nevýhod. Na to, co třeba není úplně optimální se podíváme společně v dalším článku. No a jak jsem psala již na začátku, tento článek berte s egyptským nadhledem a lehkostí. Je psán s humorem a radostí.

Každá země má něco, každý člověk má jiné představy o životě a každý, ať si na světě najde to své místo, kde se bude cítit doma, v bezpečí a krásně. Pro mě je to právě EGYPT.

Miluji HO

 

A co vy, přátelé, jaké výhody vidíte na životě v Egyptě a nebo i na životě ve vaší zemi, kde žijete? Určitě najdete spoustu super a kladných věcí, za které je třeba být vděčný.

Více o tom, co mně osobně DAL a VZAL život v Egyptě se můžete dozvědět v eBooku <<ZDE>>

Maa Salama

Barbora Aref

Barbora Aref
Jsem "barevná" žena, která žije svůj obyčejný život neobyčejným způsobem. Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený... Více o mně se můžete dozvědět zde>>
Komentáře