EGYPT – DOMOV PRO DUŠI, MEDITACE PRO MYSL A RELAX PRO TĚLO

Dlouhou dobu jsem přemýšlela nad tím, co že vlastně to ten Egypt v sobě má? Proč se zde cítím jako doma? Tak odlišná země od té naší české, tak odlišná kultura, přemýšlení a lidé…..

13940931_10206714249441846_834833287_n

Život v Egyptě je a není jednoduchý stejně jako všude jinde na světě. Uvědomila jsem si pár základních věcí, které mi život v Egyptě DAL a VZAL, které se můžeš dočíst v mém eBooku zde. Od napsání eBooku ale uběhla poměrně už nějaká doba a v této době jsem se vydala na 25 dní zpět do Česka – do naší překrásné země, kde jsem si po příjezdu užívala každé maličkosti, každé krásy. Užívala jsem si přátel a rodiny, byla jsem tak moc plná pozitivní energie a elánu, až do té doby, než jsem najednou zapadla do koloběhu všedních dnů – jako do černé díry.

Dny utíkaly jako dostihoví koně, akorát že bez cíle. Od rána až do večera jsem byla v zápřahu a čekala jsem, kdy mě dožene kámoška chřipka (jako vždycky když jen přežívám). Ono ale nic, držela jsem se jako ten dostihový kůň a můj život byl opravdový závod. Na konci mě nečekala výhra, nýbrž psychické vyčerpání.

Najednou jsem se po těch 25 dnech ocitla v letadle se slzami v očích. V letadle směr Marsa Alam, v letadle směr domů. Najednou jsem začala cítit neskutečnou vděčnost a probírat se z komatu. Z komatu jménem „normální život“. Najednou jsem si začala uvědomovat, že jsem vlastně nežila, ale přežívala. Že jsem si opět prošla stejnou chybou, jakou dělá na světě tisíce lidí.

14625370_10207190653431648_80560419_n

Ano, spousta lidí namítne: „Však někdo tu práci dělat musí!“, „Já ale nejsem tak svobodná jako ty, abych se mohla rozhodnout pro jiný život!“, „To se ti to říká ve tvé situaci!“. Prostě námitek, výmluv, omluv a já nevím, čeho všeho, najde člověk vždycky miliony. Bylo by to krásné, kdyby lidé nacházeli i miliony důvodů, proč opravdu žít. Proč se zajímat o životní styl a smysl života. Bylo by to ale ideální, kdyby všichni „měli koule“ na to dělat opravdu to, co je dělá šťastnými a co je baví. No, dobrá zpráva je, že je to možné.

I já jsem byla v pozici, kdy jsem hledala omluvy a výmluvy PROČ – neopustit zaměstnání, neodstěhovat se do cizí země, nezačít podnikat, nepřemýšlet nad smyslem života……. pak jsem ale přestala hledat důvody proč něco nedělat a začala si rovnou odpovídat na to, proč věci dělat – PROTOŽE JÁ CHCI ŽÍT SVŮJ ŽIVOT A DĚLAT TO, CO MĚ DĚLÁ ŠŤASTNOU a protože, protože – těch pozitivních a krásných protože nakonec najdete více než těch negativních proč NE – zkuste to.

Egypt mi dodává energii, dodává mi život a díky němu jsem schopná se radovat z modré oblohy, sluníčka a moře. Jsem schopná radovat se z každého rána a usměvavé tváře. Díky Egyptu jsem vděčná za svůj život, za svoji nádhernou zemi a za příležitost, které se mi dostává každý den – za příležitost žít a být součástí života. Někdo potřebuje pro tohle uvědomění odcestovat, někdo si k němu i ve vlastní zemi dojde postupem času. Někdo tohle všechno může poznat a objevit na Bali, nebo na chatě v Jeseníkách. Někdo možná v Austrálii, Číně nebo doma na gauči. Já jsem tohle všechno a vlastně i sama sebe poznala v Egyptě. A kdybych tenkrát neměla sílu jít za voláním své duše, nevím, kdy a kde by tohle prozření přišlo. Více o mém příběhu se můžeš dozvědět zde >>

Každý v životě vidíme to, co vidět chceme.

13775453_756159041193875_640587886124746222_n

Někdo vidí Egypt jako chudou zemi, která upadá a je plná nebezpečných muslimů. Já vnímám a prožívám Egypt jako překrásnou zemi s překrásnými lidmi, která mi otevřela srdce, uzdravila mysl a zároveň nabídla mé duši domov. Egypt je mnohem více, než jen hotel, all inclusive, poušť a moře. Egypt je všechno a nic v jednom. Egypt je místo, kde se moje duše cítí doma, mysl medituje a tělo relaxuje.

Všechno na světě je mnohem víc, ale objevit mnohem víc mohou jen lidé, kteří  hledají mnohem víc především sami v sobě.

Začněte hledat u sebe, aby vám s vámi bylo dobře. Začněte opravdu žít tam, kde je vám dobře a začněte hlavně žít tak, jak  vám to dělá dobře. Žijte a obklopujte se lidmi, se kterými je vám dobře. Nebojte se odsouzení a kritiky, to je známka slabošství a určitého stupně vývoje, na kterém se vy nenacházíte. Lidé mají potřebu soudit a posuzovat jen díky tomu, že je ovládá mysl a strach. Kdo se ale nechá vést svojí duší a láskou, tak nemá potřebu kritizovat, soudit, posuzovat či chápat ostatní. Našim posláním a úkolem není to, co nám vytváří mysl, nýbrž to, co můžeme prožívat duší.

S láskou v srdci, kterou mi denně dodává Egypt odešly i chřipky a pocit bolesti, či zklamání.

Ne každý má ale na to, aby cestoval a né každý si také uvědomí smysl života cestováním. Jsou zde ale naštěstí i jiné metody, jak uzdravit svoji mysl, své tělo a jak se sebou začít pracovat a uspokojit potřeby duše. Jednou z těchto metod, která třeba i mně osobně pomohla a pomáhá je čínská medicína. Pokud se chceš i ty naučit jak BÝT SÁM SOBĚ TERAPEUTEM / SAMA SOBĚ TERAPEUTKOU, více se dozvíš ZDE

Pokud tě zajímá můj život v Egyptě, můžeš mě sledovat na Facebooku

 Barbora Aref – o životě v Egyptě

S láskou a krásou přítomného okamžiku

Maa Salama

Barbora Aref

Barbora Aref
Jsem "barevná" žena, která žije svůj obyčejný život neobyčejným způsobem. Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený... Více o mně se můžete dozvědět zde>>
Komentáře