MARHABA (VÍTEJ)! 

 Jsem moc ráda, že tě tvé kroky zavedly až sem! Kdo jsem, tak trošku už víš a pokud ne, můžeš si přečíst můj příběh zde. Jistě tě ale napadla i otázka, proč jsem se vlastně rozhodla pro veřejné psaní o životě v Egyptě?

Život v Egyptě. Pro mnohé sen, pro mnohé nepředstavitelná noční můra. 

Věřím, že Egypt je místo, které budete buď jednoduše milovat, otevřete se mu a budete ho přijímat takové jaké je i s jeho nedostatky anebo ho budete odmítat a navždy nenávidět. Nic víc, nic míň.

Egypt prostě je - takový jaký je (jako všechno na světě) a proto ho miluji.

Z lásky k této zemi jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti, sdílet to, jak zde já osobně žiji, co zde prožívám a cítím.

Rozhodla jsem se odkrýt část svého soukromí pro to, abychom společně a bez zábran objevili svět, který se nám zdá být na hony odlišný od toho našeho. 

Rozhodla jsem se šířit svůj příběh, motivovat a inspirovat lidi k tomu, aby si šli za svými sny, ať jsou jednoduše jakkoliv bláznivé či zdánlivě nereálné.

Psaním tohoto blogu se snažím všem ukázat, že svět je o jedincích. Že je to vždy o tom, co máme v nás, je to o našich duších, našem myšlení, je to o našich srdcích.

Můj blog je o mém životě v Egyptě. Je o mé osobní zkušenosti. O mém přemýšlení a životní cestě. Není o politice, migrační krizi, rasové nenávisti. Není ani o tom, co je "správné" a "nesprávné". A není ani návodem k tvojí životní cestě - tu máme totiž každý úplně jinou.

Psaním tohoto blogu se pouze snažím ukázat, že na světě a i jinde než v Evropě žije spoustu šťastných a normálních lidí, kteří jsou vděční za svůj život, stejně jako my všichni. A to, že pocházejí z jiné kultury neznamená, že ta jejich kultura je špatná.

Psaním o životě v Egyptě a šířením mých myšlenek se snažím prohlubovat v nás všech:

Vzájemný respekt

Toleranci

Úctu jednoho k druhému

Jedině společnými silami, společným pochopením a tolerancí a tím, že začneme všichni především u sebe můžeme změnit svět, svět k obrazu svému ❤

Poselství, které předávám dále a načerpala jsem ho díky životu v Egyptě je jednoduché:

"Každý ve svém životě by měl následovat svůj vnitřní hlas a pocity a neměl by se nechat vést kolektivním vědomím a tím, co si myslí ostatní, že je "správné".

Když jsem se rozhodovala, jestli psát tento blog a veřejně odkrývat svůj život, tak jsem přemýšlela o důsledcích. Přemýšlela jsem i o nebezpečí. Mohla jsem se nechat ovládnout svým vnitřním strachem. Mohla jsem jít cestou poměrně jednoduchou a nechat si svůj život pro sebe, rodinu a mých pár blízkých přátel. Zrušit sociální sítě a prostě žít život v realitě s těmi úžasnými lidmi, které kolem sebe mám a jednoduše být šťastná.

Jenže já se rozhodla jinak. Rozhodla jsem se, že nenávisti, násilí a předsudků je ve světě dost!

A to je přesně poslání toho, proč jsem se rozhodla psát o životě v Egyptě!

DĚKUJI, ŽE MĚ ČTETE! DĚKUJI, ŽE JSTE!

S LÁSKOU B.