MŮJ MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN V EGYPTĚ

Krásný den ženy, muži, lidé, kteří jste navštívili můj web.

Včera jsme slavili MDŽ. Významný to den. Den, kdy bychom si měli všichni připomenout, že ženy hrají v našem světě velice důležitou roli, stejně tak jako muži. Každý má akorát tu roli svou. Žádná žena by neměla být ochuzena o příležitost být ženou, být člověkem, být rovnocennou bytostí. Být stvořitelkou a dárkyní života. Být oázou lásky a domov.

emblem-2122145__340

 

Nerada bych rozebírala do podrobna náboženství, od toho tady na světě nejsem. Nemám právo posuzovat, které náboženství, která duchovní cesta, či učitelé, která filozofie, či názor je správný, protože každý na tomto světě má jednoduše  svou cestu, tu správnou cestu – pro něj. Důležité jsou vesměs vždy základní zákonitosti jako, že se k sobě chováme s respektem, úctou, láskou a tolerancí. Že věříme, každý v to své, ale navzájem si neubližujeme.

Jenže v dnešním světě, kdy jsou lidé manipulovaní právě ve jménu náboženství, kdy se potlačuje ženství, sexualita, síla a krása jen pro moc, v dnešním světě, kde vládnou peníze, materialismus a chamtivost, na tyto základní a podstatné věci zapomínáme.

A právě otázka spojená s ženstvím, s tím být rovnocennou partnerkou, opěvovanou Bohyní, respektovanou osobou, se setkávám velice často. Setkávám se s ní, protože partner je muslim. Mnoho lidí si myslí, že muslim nedokáže a v podstatě ani z náboženského hlediska nemůže respektovat svoji ženu. Že svoji ženu týrá, bije, nerespektuje ji, jedná s ní jako s kusem hadru, pohrdá jí jako zvířetem, je pro něj jen věc na zplození dalšího muslima.

womens-march-2001559__340

Přátelé, na světě je mnoho mužů, kteří nebudou ženy (a ani zvířata) nikdy respektovat, kteří budou své mužství vždy nadřazovat a nelíbí se jim slábnoucí patriarchát. Jsou to lidé, kteří věří, že muž je něco víc. Jsou to muži mezi námi. Jsou to muži bílí, černí, žlutí, oranžoví. Jsou to ateisté, křesťané i muslimové. Ano, takoví lidé zde jsou. Jsou zde i ženy, které si myslí, že jsou něco více než muži.

Viz třeba tento vysoce postavený politik

https://www.facebook.com/cnn/videos/10156167731941509/?pnref=story

Prostě a jednoduše jsou zde na planetě různí lidé a ne vždy stojí za jejich názory náboženství. Náboženství nás má učit hlavně to, jak žít v míru, jak být slušní, jak si vážit života. Má nám přednést ideu fungování světa. Ale nemá nás nabádat, abychom zabíjeli jeden druhého.

.

Můj přítel vždy říká:

„Vztah s Bohem je mezi Tebou a Bohem. Nikdo nemá právo posuzovat, jestli jdeš správnou cestou, jestli věříš ve správné náboženství, jestli jsi dostatečně „správný“ muslim, nebo křesťan. To vše totiž víš jen ty a Bůh. A nikoho druhého to nemusí zajímat.“

Podstata je, že bychom každý měli přijmout svoji identitu a dát prostor té identitě prostě „BÝT“. Nijak ji nepotlačovat a nenechat OSTATNÍ ABY JI POTLAČOVALI.

Pamatujte si, že pokud si nenecháte svoji identitu vzít, tak vám ji NIKDO NIKDY NEVEZME. Jste to vy, kdo jste vy a kdo řídíte svůj život a bytí. Jsou věci, které neovlivníme, jsou věci, které se nám stát musí ale je spoustu věcí, které máme ve své mysli a ve svých rukou.

Nicméně proč vlastně píšu tento článek?

 

Důvod je, že vám chci ukázat:

 • Že i člověk (bacha muslim) je normální člověk. Je to milující přítel, bratr, otec, bratranec, kolega, kamarád, partner, muž.
 • Že i člověk (bacha muslim) miluje svoji ženu, váží si jí, respektuje jí, nikdy by na ni nezvýšil hlas natož tak aby ji uhodil!
 • Že i člověk (bacha muslim) si přeje pro všechny mír, lásku a dobro a bez toho aby byli všichni na světe muslimové!

Prosím, nesnažte se mě ( hlavně sami sebe) a své okolí přesvědčit, že všichni muslimové jsou špatní. Nejsou. Jsou na světě dobří a špatní lidé bez ohledu na náboženství.

Věta:

Ne každý muslim je terorista, ale každý terorista byl muslim. Je naprostý nesmysl a výplod lidí, co chtějí omluvu a štít pro své škatulkovaní a odsuzování.

Pojem „sluníčkáři“ si rasisti a xenofobní lidé vytvořili, aby mohli útočit na lidi, co vidí svět jinak, než černobíle.

Svět není černobílý. Lidé jsou různorodí, originální, VŠUDE NA SVĚTĚ!

 

Moje zkušenosti s oslavou mezinárodího dne žen v Egyptě:

 1. Taxikář mi popřál Happy Women´s Day
 2. Přítel mě pozval na večeři do naší oblíbené restaurace, abychom oslavili Women´s Day
 3. V restaruaci sedělo několik egyptských párů. Někteří si líbali ruce, fotili se, tulili se k sobě pod deku a vyznávali si lásku a prostě a jednoduše oslavovali Women´s Day a jejich lásku

17204180_10208433245015661_1850530246_n

 

LIDI, VŠECHNO JE  TO O LIDECH!

Opravdu nechci obhajovat náboženství, to není mé právo. A není potřeba na světě obhajovat nic a nikoho.

Ráda bych jen s vámi všemi sdílela vlastní zkušenost a vlastní život.

Ráda bych vám ukázala, že i obyčejná holka, žena, která je oficiálně klasifikovaná jako ateistka MŮŽE být RESPEKTOVANOU, MILOVANOU, OBDIVOVANOU, OPĚVOVANOU ŽENOU, ROVNOCENNOU PARTNERKOU, UZNÁVANOU A KOUZELNOU BYTOSTÍ. Ano, může to tak být a představte si i v EGYPTĚ. 

Na závěr bych s vámi ráda sdílela slova svého partnera. Jeho city, pocity a myšlenky. To jak mě vnímá jako ženu, jako jeho partnerku. Abyste všichni věděli, že je to o LIDECH, o JEDINCÍCH 🙂

 1. Žena. Nejen má, ale i ta Vaše by měla být ta JEDINÁ. Teda pokud nedokážete stejným dílem milovat žen více, to ale podle mě žádný člověk nedokáže, už jen z podstaty, že ta VAŠE ŽENA, TA JEDINEČNÁ, ÚŽASNÁ, je přece na světě jen JEDNA JEDINÁ.
 2. Každý muž by měl dát příležitost své ženě být žena tak stejně jako každá žena by měla dát příležitost muži být muž. Každý člověk by měl dát příležitost druhému člověku být prostě a jednoduše SÁM SEBOU. Dávám své ženě prostor být taková jaká je. Být střelená, být veselá a smutná. Být ve svém vesmíru, být nezávislá, vzdělaná, být krásná a tvořivá. Dávám ji prostor být SVÁ. Dejte prostor svým ženám být ženy. Nechte je být prostě své a milujte je takové, jaké jsou. Jinak to nejde, jinak to totiž není láska.
 3. Podporuji svoji ženu ve všem, co chce dělat. Ve všem, v čem vidí smysl. V jejich názorech, činnostech a akcích. Má ve mě oporu, má základnu, má odrazový můstek. Když se jí něco nepodaří, dodám ji energii jít dál. Když se chce vybrečet, nebo něco probrat, jsem vždy její vrbou, její oporou. Vždy jsem zde pro ni a vždy na ni mám čas.  hlavně NIKDY JI NESOUDÍM!
 4. Naslouchám své ženě. Naslouchám jejím názorům a pohledům na věc, na život a na svět. Vždy mě o něco obohatí. Vždy si k ní přijdu pro radu, protože vím, že si přeje a chce pro mě jen to nejlepší a hlavně vidí věci z jiného úhlu pohledu než já a proto tvoříme dokonalý tým.
 5. Nikdy se nesnažím s ní soutěžit, nebo být lepší než ona. Nikdy se s ní neporovnávám, nebo jí nezávidím její úspěch. Tyhle věci ve zdravém vztahu nemají co dělat. Muži, nedělejte to. Nikdy si nelečte své komplexy na své ženě. Přijměte její pomoc a společně vše zvládnete.
 6. Se vším své ženě pomáhám. Byla by pro mne hanba, kdybych ji nezabezpečil. Kdybych ji neposkytl stabilitu a domov. Beru to jako své životní poslání svoji ženu chránit a poskytovat ji bezpečí, poskytovat ji zdravou půdu pro její rozvoj a tvoření našeho domova.
 7. Nikdy bych se nepostavil proti svojí ženě. Nikdy bych neupřednostnil své ego a své uspokojení před jejím. Její štěstí a spokojenost je pro mě na prvním místě. I kdybych měl žít do konce života nešťastný, důležité pro mě je, že je to pro její štěstí a pro dobro všech.
 8. Nikdy ji neublížím. Nikdy ji nepřestanu milovat. Nikdy ji nepřestanu být vděčný. Nikdy si ji nepřestanu vážit a respektovat. Na vždy to bude ona, ta má pravá, ta moje JEDINEČNÁ, JEDINÁ Barunka.

 

Tak co přátelé, máte ve svém životě toho svého JEDNOHO JEDINEČNÉHO, nebo tu svou JEDINOU JEDINEČNOU?

 

Na jedno NIKDY nezapomínejte. Že láska nesoudí. Láska je vždy bezpodmínečná. Že lásce nezáleží na náboženském vyznání, vzhledu, barvě pleti, věku, výšce, váze, barvě očí, velikosti prs, či pozadí.

 

LÁSKA PROSTĚ JE

Ráda bych tento článek věnovala všem ženám, všem mužům, všem lidem. Všem, kteří v sobě objevili LÁSKU. Všem, kteří se o ní dělí. Kteří ji dávají a přijímají. Ráda bych, aby lidé jednoduše zavřeli oči a cítili lásku – bez soudů, bez naučených vzorců, bez názorů většiny, bez manipulace a bez ega. Ráda bych tento článek věnovala všem lidem, kteří o něj stojí a také ho pochopí.

Prosím o to, aby si lidé své negativní, rasistické, xenofobní, politické a anti-islamistické komentáře nechali pro sebe. Aby se nad sebou zamysleli, než si vůbec něco myslet začnou. Aby cestovali, poznávali lidi, životy a příběhy. Aby cítili srdcem a přestali soudit zmanipulovanou myslí. To bych si moc přála.

Tak na zdraví VŠEM ŽENÁM, VŠEM MUŽŮM A VŮBEC VŠEM LIDEM!

PS: Znám osobně a i neosobně stovky žen, které žijí šťastně s muslimem. Jen o tom nepíšou veřejně jako já, kvůli lidem, kteří jsou právě xenofobní a rasističtí, jako někteří, co nás napadají. Ne, není to o náboženství.

17198390_10208433245855682_1506840654_n                    17238247_10208433245615676_1661441919_n

 

Krásný den a život všem

Maa Salama

Barbora

 

 

Barbora Aref
Jsem "barevná" žena, která žije svůj obyčejný život neobyčejným způsobem. Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený... Více o mně se můžete dozvědět zde>>
Komentáře
 • POTKÁME SE NA FACEBOOKU

  Barbora Aref – vedome leceni

 • Chytrý online průvodce Egyptem

 • NEBO NA INSTAGRAMU
  This error message is only visible to WordPress admins

  Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

 • NAVŠTIVTE VĚDOMÉ NAKUPOVÁNÍ

 • ARCHIV VŠECH ČLÁNKŮ
 • NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY