Můj příběh

...obyčejně neobyčejná, drze slušná, velká duší a malá tělem...

To jsem já.... holka z Výmyslova, která si vymyslela, že chce žít velký život a poznat jedno ze svých “JÁ” v Egyptě a bez make-upu o tom psát! Online průvodkyně lidských radostí i starostí v krajině faraonů a magických pyramid.
 
Ukazuji lidem, že svět není černobílý a že multikulturní vztahy jsou normální. 
 
Pomáhám a otevírám své srdce těm, kteří se zajímají o jinou kulturu, o život v Egyptě, o vztahy, cestování a potřebují získat cenné informace, které na Wikipedii nenajdou. Otevírám dveře poznání do světa, který se nám zdá být neznámý a vzdálený.

Je báječné žít život, kde se nebojíte být sami sebou. Kde se nebojíte dělat věci pro své štěstí, své zdraví a vnitřní naplnění.

Je skvělé, když se nebojíte jít vlastní cestou a nenecháte se “semlít” negativními názory společnosti. 

Dnešek je pro mě dnem nejkrásnějším, tak jako každý nadcházející den a to jen díky tomu, že jsem se dokázala odpoutat od názoru společnosti, od vnitřních bariér a špatných zkušeností z minulosti. Odpoutala jsem se od strachu z odsouzení a toho, že nebudu pochopená a oblíbená. Dokázala jsem se přes tyto pocity přenést, také odpustit a pohledět na věci z pozitivní stránky.

Našla jsem svůj domov v jiné zemi, v zemi plné chudoby, jiné kultury a náboženského vyznání. V zemi, kam se lidé bojí cestovat. V zemi, která je považována za tolik rozdílnou od naší kultury. Žiji v Egyptě, v zemi plné slunce, lásky, tolerance a úcty. 

Žiji  ve světě, který jsem dříve neznala.

Žiji sice na stejné planetě, jako dalších asi 6,9 miliard lidí, rozdíl je ale v tom, že žiji svým životem, svojí duší, svojí myslí a svým tělem. Nebojím se odsouzení a nenávisti, nebojím se životních zkušeností a zásadních kroků. Nyní žiji ve světě, kde mám priority, radosti a cíle. Žiji v harmonickém vztahu s tímto světem a hlavně s lidmi, kteří do něj patří. Našla jsem význam a podstatu života, našla jsem čistou lásku, světlo a štěstí.

Nicméně né vždycky jsem byla člověkem pozitivním, plným energie a radosti ze života.

Člověkem, který důvěřuje a může mu být důvěřováno. Neznala jsem podstatu svého bytí, radost ze života a ani žádný hlubší význam své existence.

Jediné, co se ve mě odehrávalo byl souboj. Velký souboj mého mladého těla s o mnohem starší duší a myslí.  Souboj v rodině, kde jsem byla prostředkem k válce, souboj ve vztahu, kde jsem nebyla nikdy pochopena a souboj se životem, který mi přišel temný. Prala jsem se, nechtěla jsem si připustit, že jsem “jiná”. Snažila jsem se zapadnout do společnosti mých vrstevníků, snažila jsem se chovat tak, jak bych se ke svému věku chovat měla a oblékat tak, jak to zrovna bylo společností dáno.

Nicméně takhle to v životě nefunguje a tak jsem se z toho prázdna, temnoty, věčných hádek rodičů, psychického týrání, pocitu osamění a nadbytečnosti, snažila utéci. Ale ani takhle to v životě nefunguje, protože před překážkami se v životě neutíká, přes ty se člověk musí přenést a dostat.

V tu chvíli jsem pochopila, že musím jít dál vlastní cestou.

Cestou složitou, plnou nepochopení a překážek.

Ale v hloubi duše jsem věřila, že tohle je ta jediná možná cesta, která mě dovede k naplnění, štěstí, vyrovnanosti a lásce, kterou jsem v životě tolik postrádala. Byla to cesta delší, než jsem počítala, ale o to větší sklizeň toho sladkého ovoce na mne potom čekala.

V roce 2012 jsem přestala studovat VŠ a odcestovala jsem do Anglie, očekávala jsem vysvobození a prince na bílém koni, ale nic z toho se nekonalo, a já dostala od života dalších pár facek. Nicméně dobrých, takových těch výchovných, však to znáte. Po roce života v naprosto prázdném světě jsem odjela “domů”, kde jsem byla uvítaná slovy “Však my jsme věděli, že nemáš nikam jezdit, že se stejně vrátíš” a měli pravdu, vrátila jsem se ještě podruhé, ale napotřetí už jsem na té křižovatce našla tu správnou odbočku.

Mé napotřetí se stalo  po několika letech trápení se v nesmyslných vztazích, v pracích, které mne absolutně nenaplňovaly, v životě bez cíle, v životě plném křivd, zlosti a nenávisti.

Zlom nastal až když  jsem se rozhodla uzdravit sama sebe. Zaměřit se na svoji duši, být sama sebou a dělat, co chci, co mne baví a naplňuje.

Odcestovala jsem na dovolenou do Egypta, abych načerpala sílu, klid na duši a energii.

Tam jsem také potkala, svého životního partnera, tam jsem pochopila podstatu svého bytí a našla štěstí.  Nicméně, bez té trnité cesty, bez těch pádů a propastí, bez těch pocitů bezmoci a nenaplnění bych nikdy v životě neviděla to štěstí, které teď prožívám a které je mým životním úkolem. Nikdy bych si nevážila věcí, za které teď děkuji vesmíru každý den.

Bez všech těch zkušeností, bych nebyla schopná ustát vztah s partnerem, který je o 18 let starší, který pochází z jiné kultury a má jiné náboženské vyznání a který mi absolutně změnil život.

Kdybych nebyla silná, nebyla bych teď ani šťastná, protože bych neměla sílu jít si za svým snem. Jít za láskou a novým životem. Neměla bych sílu a odvahu se odstěhovat do Egypta a začít nový život. Neměla bych odvahu novému partnerovi a vůbec mému životu důvěřovat.   

A tak jsem se rozhodla svůj příběh, svůj proces poznání a vývoj života sdílet s ostatními.

Rozhodla jsem se šířit své zkušenosti ze života v Egyptě. Rozhodla jsem se šířit příběhy, rady, tipy a cenné informace.

Rozhodla jsem se ukázat lidem, že i v jiné kultuře člověk může žít šťastně a naplno. Rozhodla jsem se šířit čistou lásku ve společnosti, která začíná být nakažená xenofobií, stresem, nenávistí, závistí a hlavně strachem. Rozhodla jsem se prolomit ledy ve společnosti a ukázat, že multikulturní vztahy jsou normální. Rozhodla jsem ukázat lidem, že vše se děje z nějakého důvodu a vždy jen pro dobro.

Učím ženy, jak překonat bariéry v multikulturním vztahu, jak zahodit předsudky a napojit se na intuici, vnitřní sílu, lásku, toleranci a pochopení. Otevírám všem můj Egyptský svět plný zážitků, rad a tipů. 

Otevírám Vám online arabský svět, kterého se nemusíte bát a v klidu z domova ho můžete poznávat a kdoví, později ho se mnou můžete poznávat třeba i na vlastní kůži!

Vítejte!